ЗМІ про нас і за участі наших експертів
Тут ви найдете статті ЗМІ про нашу активність, наші проєкти, наші коментарі
За три роки Кіровоградська обласна військова адміністрація надала понад 700 дозволів для виїзду за межі України через систему "Шлях".
27 лютого уряд припинив дію системи для військовозобов'язаних чоловіків, які перевозять гуманітарні та медичні вантажі. "Шлях" працював з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Як зміни вплинуть на допомогу військовим та переселенцям, будемо говорити у Спеціальному репортажі Суспільного.
"Юристка Євгенія Захарченко розказала, що згідно з урядовою постановою, бронюватимуть 50% священнослужителів тих церков, які офіційно зареєстровані в Україні. Також на них не розповсюджується вимога щодо зарплати, яка зараз становить 20 тисяч для критично важливих підприємств.
"Кабінет міністрів дав таку пільгу, що середня заробітна плата не має відповідати двом з половиною мінімальним заробітним платам. Священники мають право бути заброньовані й не воювати, адже таким чином Кабінет міністрів захищає їхнє право на професію. Релігійні канони кажуть про те, що якщо священнослужитель взяв в руки зброю і ця зброя призвела до смерті когось з людей, то він більше не має права бути священнослужителем"."
Бронювання священників: думки ТЦК та представників релігійних конфесій у Кропивницькому
Юристка Євгенія Захарченко говорить, що для оцінки, чи є ця ситуація шахрайством, треба вивчити договір між лікарняною касою та клієнтом, а також подивитись у квитанціях призначення щомісячних платежів.
"Якщо це був благодійний внесок, то довести факт шахрайства буде непросто. Крім того, важливо побачити, на підставі чого каса перебувала в лікарні. Через те, що організація діяла в приміщенні лікарні, клієнти могли пов'язувати касу і лікарню".
Також юристка радить звернути увагу на те, як в договорі прописана подальша доля внесених, але невикористаних грошей.
"У Кропивницькому зникла лікарняна каса"

https://dostyp.com.ua/novini/u-kropivnickomu-znikla-rajonna-likarnyana-kasa/?fbclid=IwY2xjawIIPb9leHRuA2FlbQIxMQABHbc5vAOd_YgrNSobbjkUuHOzgIlnaXbw6uCboybKAA-R23cDg6CnN9v9GQ_aem_VzN01mDTIfFw2zv25rO8jw
"Обмеження пенсіонерів чи обмеження кількості транспорту: яке з двох зол оберуть в Кропивницькому"
Тема обмеження часу пільгового проїзду для пенсіонерів за віком та за вислугою років із 10 до 15 години в будні, яку винесли на громадське обговорення в Кропивницькому, спричинила дискусію в соціальних мережах і шквал листів на адресу управління транспорту і зв'язку.
Чому влада вже не вперше йде на цей непопулярний крок та про вірогідність скасування обмежень через суд йшлося в програмі "На часі" групи видань "Медіаколо" за участі начальника профільного управління міськради Віктора Житника і юристки та голови ГО "Наша рада" Євгенії Захарченко.

«Юристка Євгенія Захарченко пояснила Суспільному, що в Україні діє постанова та закон щодо пільгового проїзду, які суперечать один одному.
"У 1993 році Кабінет міністрів видав постанову, якою наділив пільгою пенсіонерів на безплатний проїзд у транспорті й в цій же постанові в другому пункті він зобов'язав міністерство фінансів закладати кошти на фінансування відшкодування цього пільгового проїзду. Вже багато років Кабінет міністрів не дотримується цієї постанови та не закладає на відшкодування органам місцевого самоврядування, які здійснюють це перевезення. з чого і вийшов конфлікт".
Згодом, сказала, ухвалили й закон про державні соціальні пільги та державні соціальні норми. Відповідно до нього, тільки законами визначають пільгове користування або здійснення якихось прав певними соціальними категоріями населення України.
На думку Євгенії Захарченко, зміна графіка безоплатного проїзду для пенсіонерів не буде порушенням їхніх прав і закону, якщо при його ухваленні дотримаються процедури обговорення.
"У 2022 році в січні Кіровоградський окружний адміністративний суд скасував рішення, яке також ухвалив виконком про обмеження перевезення пенсіонерів з 10:00 до 15:00 безплатно, саме тому, що порушили процедуру обговорення цього проєкту. Не обмеження, не дискримінацію визнав, а саме те, що порушили процедуру, коли його треба було оприлюднити й обговорити. Вже потім у правильній процедурі – ухвалення. Тому на сьогодні у виконкому є всі шанси, щоб встановити обмеження".»
Про нові критерії визнання с/г підприємств критично важливими для економіки говорили з журналістом Олександром Сметанко.
Подробиці в сюжеті "Площі, доходи, податки. Скільки агропідприємств Кіровоградщини відповідають новим вимогам бронювання"
"Для порівняння, які проєкти подають за програмою відновлення в інших регіонах, ми попросили розповісти громадську діячку з Кропивницького, голову ГО "Наша рада" Євгенію Захарченко, яка проводила громадський моніторинг на Київщині.
"Для Київщини пріоритетними були ті територіальні громади, які постраждали від бойових дій, від обстрілів або які були окуповані. Обов'язкова умова відновлення, щоб це були соціальні або багатоквартирні житлові будинки, або там лікарня, заклади культури. Тобто важливе для громадськості і обов'язково воно мало бути пошкоджене після 24 лютого 2022 року. Ну, і ще одна умова, щоб не дуже близько до лінії фронту. Тому що не мало сенсу щось відновлювати".
За словами громадської діячки-юристки, згідно з постановою Кабміну від травня 2023 року, включити об'єкт до плану відновлення можна, якщо є один із критеріїв. Або там були активні бойові дії, або ця територія була окупована, або там є пошкодження внаслідок обстрілів і постраждали об'єкти, або четвертий критерій, який включає дві умови, — великий відтік населення в порівнянні з 1 січня 2022 року чи знизилися надходження податків без урахування ПДФО військовослужбовців.
"Якщо 30 і більше відсотків недоотримала громада в бюджет у порівнянні з 2021 роком, тоді об'єкти на території цієї громади також можуть бути включені в план відновлення. У Кропивницькому в лютому прийнято план відновлення, який називається "Програма соціально-економічного розвитку" в дужках "План відновлення". Там величезний на 70 сторінок цікавий документ, у якому сказано, що на 1 січня 2024 року в нас було три повідомлення в реєстрі пошкодженого майна в результаті агресії російської федерації".
Активістка переконана, що на всі "хотілки" не вистачить коштів, і пріоритетними мають бути — будівництво житла для внутрішньо переміщених осіб і військових."
Картинка з сайту "Без купюр"

"Зміни у бронюванні: на Кіровоградщині отримали понад 100 звернень від аграріїв"
"Не робіть з військових гладіаторів". У Кропивницькому відбувся мирний пікет за чіткі терміни служби
Норма про демобілізацію мала визначити терміни демобілізації військовослужбовців, пояснила юристка Євгенія Захарченко.
"Закон вніс зміни до багатьох законів, в тому числі і до закону про мобілізацію, мобілізаційну підготовку, в тому числі до закону про військовий облік. Річ у тому, що між першим і другим читанням з нього вилучили норму про демобілізацію через 36 місяців безперервної служби, її вилучили на прохання міністра оборони Умєрова і головнокомандувача. Вони пояснили, що недостатньо людей й недостатньо укомплектовані бригади".
13 квітня 2024 року речник міністерства Дмитро Лазуткін оборони в ефірі телемарафону "Єдині новин" сказав, що питання демобілізації розглянуть в окремому законопроєкті.
На думку юристки Євгенії Захарченко, військовим потрібна ротація.
"Якщо будемо спиратися на досвід Ізраїлю – це 3 місяці безперервного перебування в зоні бойових дій та довготривала відпустка, в тому числі медико-соціальна реабілітація військовослужбовців. Якщо ми кажемо про стандарти НАТО, до яких ми так прагнемо, то це пів року перебування, максимум один рік".
"Мають право на отримання пенсії, безплатне медичне обслуговування та проїзд у громадському транспорті. Такі пільги передбачені для людини з інвалідністю. На які ще соціальні гарантії вони можуть претендувати, розповіла Суспільному кропивницька юристка Євгенія Захарченко".

Конфлікт через трубу в підвалі стався між двома родинами у Кропивницькому.
"Доступ до спільних комунікацій має бути відкритим і вільним, адже в багатоквартирних будинках підвальні приміщення, горище, коридори, сходи, комунікації в під'їздах та підвалах належать до спільної сумісної власності. Про це у коментарі Точці доступу розповіла юристка, керівниця громадської організації "Наша рада" Євгенія Захарченко.
Виділення частини спільного майна в приватне можливе лише або за рішенням співвласників, якщо створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), або виконкому міськради, якщо будинок перебуває в обслуговуванні ЖЕО. Оскільки підвал – це нежитлове нерухоме майно, то має бути реєстрація в реєстрі речових прав на нерухоме майно за власницею квартири, яка відрізала трубу, – пояснила юристка.
Додала, що якщо є рішення виконкому – його треба оскаржувати в порядку цивільного судочинства. Якщо немає – це самозахоплення, тому має бути порушена кримінальна справа.
Відрізка труби водопостачання до квартири – це самоуправство. Сума збитків для кримінального провадження має бути більше 151 тисячі гривень. Але, оскільки мова про життєво необхідний ресурс, без якого неможливо попити, приготувати їжу, помитися, попрати, прибрати, щоб дотриматись санітарних норм, то я вважаю, що має бути кримінальна відповідальність.
Каже, що пенсіонери з мінімальною пенсією мають право на отримання безкоштовної вторинної правової допомоги, тобто можуть користуватись послугами адвоката безкоштовно. А ще треба з'ясувати, самовільно чи ні у підвалі побудували стіну, через яку ніхто, окрім Наталії Ауліної, не має доступу до труби. Для цього треба відправити запит у ЖЕО".

"Зміни у веденні військового обліку. Хто і де може перевіряти документи та вручати повістки на Кіровоградщині"
Під час спільних патрулів представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) та поліцейські перевіряють військово-облікові документи у чоловіків 18-60 років на вулицях населених пунктів Кіровоградської області. Після впровадження в Україні електронної взаємодії реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з Єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ вони можуть обмінюватись даними про порушників правил військового обліку та законодавства про мобілізаційну підготовку. Суспільне дізнавалось, хто і де має право перевіряти військово-облікові документи та вручати повістки для уточнення даних.
Електронну взаємодію між реєстром призовників та інформсистемою поліції запровадили, щоб оперативно отримувати дані про порушників для їх подальшого затримання та доставлення до найближчого територіального центру комплектування або Служби безпеки України. Про це йдеться у змінах до Порядку організації та ведення військового обліку, затверджених урядом 29 жовтня. Інформація про всіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів 18-60 років нині міститься в єдиному електронному реєстрі "Оберіг", який використовують для ведення військового обліку. А з 18 травня, з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію, з'явився мобільний додаток "Резерв+", де можна оновити облікові дані.
Під час проведення мобілізації військово-облікові документи можуть перевіряти на вулиці, у громадських місцях, на роботі чи за місцем проживання, розповів військовослужбовець обласного терцентру комплектування Вадим Мовіляну. З його слів, люди на перевірку реагують по-різному.
"Ми тільки зупинилися, вийшли з машини – все, людина одразу тікає, забігає в будь-який магазин чи двір. Часто питають, чого ми ходимо. Коли йдуть чоловік з жінкою, жінка агресивніше до цього ставиться. Їм не цікаво, що серед нас є хлопці з бойових частин, з інвалідністю, без ока, з пошкодженою рукою".
Згідно із законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", чоловіки призовного віку, 18-60 років, повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти їх з документом, що посвідчує особу. Для призовників військово-обліковим документом є посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, для резервістів – військовий квиток. Військово-обліковий документ може бути паперовим чи електронним, зокрема у застосунку на телефоні чи у вигляді видрукованого військово-облікового документа з QR-кодом. Працівники територіальних центрів комплектування, поліції та прикордонної служби можуть його зчитувати за допомогою телефонів та планшетів з камерою, де встановлений застосунок "Резерв +". І паперовий, і електронний військово-обліковий документ є рівнозначними та мають однакову юридичну силу за наявності QR-коду, без нього його використовувати не можна.
Поліцейський Вадим Манич сказав, що під час патрулювань перевіряють чоловіків, які підлягають мобілізації або ухиляються від мобілізаційної підготовки.
"Перевіряємо документи згідно із законними повноваженнями – на підставі частини 2 статті 32 Закону України "Про Національну поліцію". Видали додаток до наших повноважень, відповідно до якого ми маємо право перевіряти військово-облікові документи".
За неявку за повісткою є відповідальність, пояснив військовослужбовець обласного терцентру комплектування.
"Передадуть поліції для розшуку, вважатимуть ухилянтом. На оновлення даних давали два місяці. Тепер за порушення військового обліку, за те, що не з'явився, передбачені 17-25,5 тисяч гривень штрафу".
Проти волі людину з вулиці до терцентру не забирають, сказав військовослужбовець Олег Спринсян.
"Є такі, які кажуть, що їм "наша" війна не потрібна. І ми, в принципі, не можемо ніяк його змусити, не маємо права. Нам сказали до людини не торкатись. От, двоє хлопців 28-30 років просто втекли. Побігли, як діти. Бруду на ТЦК ллють стільки, а у нас понад 90 % людей, які пройшли війну, які мають статус учасника бойових дій, воювали й мають бойові нагороди".
Як реагують на патруль кропивничани
Зі слів військовозобов'язаного Сергія Соколова, у жовтні його зупиняли чи не щодня.
"Є адекватні хлопці, а є борзі. Але здебільшого по-людськи наче".
Медичну комісію, сказав, пройшов, тому мобілізувати його можуть у будь-який час.
Кропивничанин Павло при перевірці військово-облікових документів мав повістку і саме йшов до лікаря.
"Ніхто мене не повезе нікуди. Є 560-та постанова Кабінету міністрів, є Женевська конвенція прав людини, яку Україна підтвердила. Якщо мене загребуть, це буде скандал. Я був у кардіодиспансері, йду до сімейного лікаря".
До терцентру з повісткою прийде після лікування, сказав Павло.
"Візьму всі висновки у лікаря, ще 30 днів буду лікуватися, після піду туди. Буду там теж проводити фото- і відео фіксацію, включу маячок з геолокацією. Бо якщо зі мною щось трапиться, це буде порушенням всіх правових норм".
Якщо його мобілізують, він мало чим згодиться у війську, вважає чоловік.
"Який із сантехніка стоматолог, такий з мене буде військовий. Держава має щось давати людині, а людина державі. Я даю державі податки".
Роз'яснення юристки щодо ведення військового обліку, прав учасників патрулювання та військовозобов'язаних
Відмова від отримання повістки не є адміністративним правопорушенням, сказала юристка Євгенія Захарченко. Її мають зафіксувати відповідним актом та передати начальнику ТЦК.
"На підставі цього він виносить постанову. І от якщо відносно людини винесли таку постанову, і якщо її не виконано, тоді керівник ТЦК направляє лист з відповідною інформацією в поліцію, щоб цю людину затримали. Тоді її можуть доставити в ТЦК".
Також, зі слів юристки, поліцейські можуть затримати людину, якщо вони встановлять порушення нею військового обліку або виявлять різницю між військово-обліковими документами, які вона має, та військово-обліковими документами в реєстрі "Оберіг".
Повноваження працівників терцентру при виконанні мобілізаційних завдань визначені постановою Кабінету міністрів №560, сказала Євгенія Захарченко. Вони мають право зупиняти чоловіків, вимагати від них військово-обліковий або документ, що посвідчує особу.
"Прописана процедура: керівник ТЦК видає наказ, на підставі наказу видають посвідчення уповноваженим представникам ТЦК проводити в групах оповіщення громадян чоловічої статі від 18 до 60 років, вручати повістки, а також надає повноваження керівнику ТЦК направляти заяви до поліції для того, щоб в адміністративному порядку затримували порушників, які порушили військовий облік і відповідальність за яке передбачена статтею 210, 210-1 адмінкодексу".
Зауважила юристка й щодо некоректного формулювання одного з пунктів постанови.
"Незрозуміло прописано в 57 пункті цієї постанови – що людину доставляють, щоб пройти військо-лікарську комісію (ВЛК), уточнити дані, усунути розбіжності у військово-облікових документах. Річ у тому, що примусово пройти ВЛК неможливо, примусово уточнити дані неможливо. Ця неконкретність і вихід за межі є порушенням – і Конституції, і Закону "Про національну поліцію", і кодексу "Про адміністративні правопорушення". В нас одне не стикується з іншим, громадяни це бачать і не хочуть туди добровільно йти, а працівники ТЦК й поліції, керуючись цією постановою, порушують права громадян на те, щоб бути не притягнутим до відповідальності за те, чого ти не скоював".
Затримання в разі відмови від отримання повістки є порушенням Конституції України, у статті 91 якої йдеться про те, що лише закони України встановлюють права та обов'язки громадян, сказала Євгенія Захарченко.
Про фандрейзинг, комунікації, лідерство, проєктне управління та інновації – йшлося під час другого дня фінальної конференції проєкту «Фенікс», який упроваджував Фонд коштом Європейського Союзу.
🧩День навчання, обміну досвідом та кращими практиками – працювали у форматі невеликих груп представники громадських організацій-учасниць. Наші тренерки – Uliana Kolodii, Лєра Татарчук, Галина Потопальска – ділилися практикою та досвідом, а учасники – мали змогу взяти корисне для себе, поставити запитання, обговорити те, що їх цікавить.
📊Говорили про проєктне управління та неприбутковий сектор – як можна упроваджувати зміни в інтенсивних умовах роботи, та більше – чому ці зміни та проєктно орієнтований підхід зокрема – є вкрай важливими. Natalia Slynko, Tania Mazur, Natalya Starynska ділилися з партнерами особливостями розбудови проєктного офісу (PMO) у Фонді та розповідали про наш шлях до нього упродовж шести років.
💻А ще цього дня представники Акселераційної програми, які розробляли сivic tech, ділилися відгуками про участь у цьому компоненті, розповідали на власному досвіді, як це – коли ГО розробляють технічні інструменти для вирішення тих чи інших проблем суспільства. Діана Стандратюк та Денис Губашов профасилітували захід та зібрали цінний зворотний зв'язок.
Підсумувати хочемо відгуком однієї з учасниць конференції:
🗨️ «Коли я стала керівницею проєкту і організації, то зрозуміла, наскільки це важко і як багато чого я не знаю. Це про дорослішання, про відповідальність, про розуміння завдань і цілей. Я зустріла тут так багато людей – усі такі класні, усі розповіли стільки чудового. Коли починала реалізовувати проєкт, з'явились перші помилки, але мене підтримали на цьому шляху – дякую за це! Мій перший проєкт став не останнім», – поділилася враженнями наприкінці заходу Evgeniya Zakharchenko керівниця організації «Наша рада».
🇪🇺 Ми дякуємо European Union in Ukraine, завдяки фінансовій підтримці якого цей проєкт став можливим.
🤝 І нашим партнерам – ГО-учасницям «Фенікса». Сподіваємося, ці знання вам принесуть користь, нові проєкти та зміни на краще!
"У Кропивницькому активісти просять управління освіти фінансувати електронні журнали шкіл з міського бюджету. Відповідне звернення направила до управління освіти представниця громадської організації «Наша рада» Євгенія Захарченко.У коментарі «Гречці» авторка звернення розповіла, що у Кропивницькому стали працювати на електронних платформах з 2022 року.
Після того, як Кабінет міністрів ухвалив постанову про створення електронної освітньої бази даних та запровадження електронних щоденників і класних журналів. «Батькам роз'яснили, що з 2022-го всі школи обов'язково мають працювати в електронних журналах», – зазначила вона.За її словами, відтоді гроші за доступ до електронного журналу збирають з батьків 5-11-х класів, які користуються цими щоденниками. Через це між батьками та школами постійно виникають конфлікти.
«Управління освіти каже, що «школи разом з батьками обирають ці платформи, школи самі укладають договори». Але насправді гроші просять з батьків», – зауважила Євгенія Захарченко.Євгенія Захарченко зазначила, що наразі у Кропивницькому 15 500 учнів 5-11-х класів, які для свого навчання використовують електронні журнали на платформах «Єдина школа», «Нові знання», «Моя школа», «Eddy» та «E-Journa»."

У пресцентрі CBN у рамках проєкту «Наш контроль» експерти громадської організації «Наша рада» повідомили про результати моніторингу закупівель матеріалів для відбудовування об'єктів, які постраждали від ворожих обстрілів.
Про це на пресконференції розповіли юристка, голова громадської організації «Наша рада» Євгенія Захарченко та експерт громадської організації, ревізор Микола Шульга.
"Договір на право користування місцем для розташування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності укладено між Департаментом з питань економічного розвитку Кропивницької міської ради та ТДВ "М'ясокомбінат "Ятрань", – йшлося у відповіді на запит.
Після публікації місцева юристка Євгенія Захарченко у коментарях зазначила, що тимчасова споруда не може бути більш як 30 квадратних метрів. Крім того, вона зауважує, що якщо всередині споруди немає перестінків, то це є порушенням умов видачі паспортів.
Відповідно, управління архітектури має скасувати паспорти, а споруда має бути знесена.
У відповідь на інформаційний запит «Гречки» директор департаменту містобудування та земельних ресурсів — головний архітектор міста Роман Лунгол повідомив, що розміщення тимчасових споруд у місті регулюється Порядком, затвердженим Мінʼюстом у 2011 році.
Зокрема:
- тимчасова споруда має бути одноповерховою;
- виготовлятися вона має з полегшених конструкцій;
- встановлюватися вона повинна тимчасово, без улаштування фундаменту;
- споруда повинна мати по зовнішньому контуру площу до 30 квадратних метрів.
Зауважимо, в оголошенні, яке до речі, станом на 27 серпня, вже видалено із платформи OLX, було вказано, що площа тимчасової споруди на газоні по вулиці Героїв-земляків становить 53 квадратні метри".
27.08.24

"Юристка Євгенія Захарченко вважає, що причини, на які посилається Кіровоградська обласна рада, як на обставини, які заважають виконати рішення суду, є юридично нікчемними.
"Тому, що кодекс законів про працю, каже про те, що підставою для розірвання з ініціативи роботодавця трудової угоди з працівником, є поновлення на посаді попереднього працівника".
За її словами, що стосується другої причини, якби у суду не було законних підстав, згідно з цивільним кодексом, то не видали б виконавчий лист.
"Державний виконавець встановив, що підстав об'єктивних для невиконання немає. Тому 26 липня він виніс постанову про накладення штрафу 5100 гривень. У облради є три робочих дні для виконання. Питання, коли вони отримають цю постанову".
Юристка пояснила, після другого штрафу, вдвічі більшого за перший, за невиконання рішення суду настає кримінальна відповідальність.
"І тоді поліція буде встановлювати, хто винен. Там або штрафні санкції дуже великі, або обмеження волі до п'яти років і з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років".
29.07.2024
https://suspilne.media/kropyvnytskiy/800585-straf-za-nevikonanna-risenna-sudu-comu-ne-ponovluut-na-posadi-kerivnika-kropivnickogo-teatr/
Кіровоградська обласна рада не отримала постанову про штраф 5100 гривень за невиконання рішення суду про поновлення на посаді керівника театру Вячеслава Вандрашека. Це інформація на 14:00 від начальника пресслужби виконавчого апарату облради Петра Мельника. Чи платитимуть штраф, вирішать, коли отримають постанову виконавчої служби.
29.07.2024, Суспільне Кропивницький
"Юристка Євгенія Захарченко уточнила, що ... якщо за три дні обласна рада не виконає постанову — не сплатить 5100 гривень і не поновить Вандрашека на посаді, то державний виконавець ще однією постановою вдвічі збільшує розмір штрафу. Далі передає матеріали до поліції. Тоді настає кримінальна відповідальність. Залежно від того, кого встановлять винною особою, може бути позбавлення волі від трьох до восьми років.Також юристка нагадала, що обласна рада не має своїх грошей, тому платитиме штраф з податків людей." 26.07.2024
https://suspilne.media/kropyvnytskiy/799821-kirovogradsku-oblradu-ostrafuvali-za-te-so-ne-ponovlue-vandraseka-na-posadi-direktora-teatru/<br>

Суспільне Кропивницький: "Юристка Євгенія Захарченко пояснила, причиною для продовження терміну оновлення даних для військовозобов'язаного може бути хвороба, яку потрібно підтвердити документами. Черги та відключення електрики не є поважною причиною.
"Однак стаття 210 містить примітку: штрафи не застосовуються, якщо ТЦК може отримати дані про військовозобов'язаного з інших відкритих і закритих баз даних, від інших реєстрів – публічних і не публічних".
Оскільки ТЦК має доступ до демографічного реєстру, податкової служби, реєстру здобувачів освіти, то суди в основному стають на бік правопорушників, говорить юристка.
Це підтверджує начальник відділу обласного терцентру комплектування: якщо ТЦК може взяти інформацію з інших держреєстрів України, людину не штрафують".
Посилання: https://suspilne.media/amp/kropyvnytskiy/794583-onovlenna-danih-vijskovozobovazanih-u-kropivnickomu-zaversenna-terminu-strafi-ta-naslidki/

"Оновлення даних військовозобов'язаних у Кропивницькому: завершення терміну, штрафи та наслідки", 19.07.24, Суспільне Кропивницький
"В Україні завершився термін оновлення військово-облікових даних. Що чекає на тих, хто дані не оновив", 17.07.24, Суспільне Кропивницький
Гроші, житло, робота. З цими проблемами зіштовхуються на Кіровоградщині ВПО, коли намагаються інтегруватися в громаду. Такого результату минулорічного анкетування провела ГО «Наша рада». В анонімному опитуванні взяли участь 333 людини. якими проблемами стикаються внутрішньо переміщені особи на Кіровоградщині. Чому людям із промислових областей складно знайти роботу в аграрному регіоні? Як заробити гроші, орендувати житло та інтегруватися на Кіровоградщині?
https://soundcloud.com/ur_local/urkrop113?in=ur_local/sets/ur_k
Конфлікт навколо укриття, 17.06.24
Мобілізація в Україні: оновлення облікових даних, ВЛК та умовно-дострокове звільнення засуджених, 08.06.24
Про процедуру оновлення даних у Кропивницькому ЦНАПі "Прозорий офіс", 02.06.24
Кропивничанка живе на вулиці біля недобудов. Про підстави примусової психіатричної допомоги, 20.05.24
Оновлення даних через ЦНАП, 20.05.24
Закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня 2024 року, 18.05.24

Богослужіння за парканом церкви, 02.05.24
Процедура поновлення керівника драмтеатру
облрадою, 15.05.24
Мобілізація в Україні: нові правила, пільги та покарання обговорюють військовий та не мобілізований з Кіровоградщини
https://suspilne.media/kropyvnytskiy/735225-mobilizacia-v-ukraini-novi-pravila-pilgi-ta-pokaranna-obgovoruut-vijskovij-ta-ne-mobilizovanij-z-kirovogradsini/ https://suspilne.media/kropyvnytskiy/735225-mobilizacia-v-ukraini-novi-pravila-pilgi-ta-pokaranna-obgovoruut-vijskovij-ta-ne-mobilizovanij-z-kirovogradsini/

У Кропивницькому майже дві сотні дитячих майданчиків не перебувають на балансі жодного підприємства
Вигнані війною: як ВПО інтегруються у життя Кропивницької громади, 07.03.24

Українська правда "Вигорання, брак коштів і спеціалістів: як громадський сектор працює під час війни", 09.03.24

Юридичний коментар щодо конфлікту депутатів та сільського голови в Мар'янівській громаді, Суспільне Кропивницький, 17.02.2024
"Провалля за 200 мільойонів гривень", телеканал "Ми Україна Live", 11.02.2024
«Освітні втрати: що це таке і як навчаються школярі Кіровоградської області під час війни», 05.02.24

«Кропивничанка впала на слизькому тротуарі й
зламала ногу. Чи компенсують їй витрати», «Суспільне Кропивницький», 26.01.2024:
Гарно проведений час та покращення емоційного стану – проєкт психологічної допомоги "Наша підтримка":

Передача "Радіо Кропивницький" про результати опитування ВПО про фактори, що заважають їх інтеграції до Кропивницької громади, випуск від 12 грудня:


"У Кропивницькому відкрили безкоштовний підлітковий психологічний клуб: як долучитись", 02.07.23: https://gre4ka.info/suspilstvo/74716-u-kropyvnytskomu-vidkryly-bezkoshtovnyi-pidlitkovyi-psykholohichnyi-klub-iak-doluchytys

«У Кропивницькому для підлітків відкрили психологічний клуб: для кого і навіщо»: https://gre4ka.info/suspilstvo/74899-u-kropyvnytskomu-dlia-pidlitkiv-vidkryly-psykholohichnyi-klub-dlia-koho-i-navishcho

«Для дітей ВПО запускають психологічну групу ігор і спілкування у Кропивницькому», 20.07.2023: https://persha.kr.ua/news/life/235630-dlya-ditej-vpo-zapuskayut-psyhologichnu-grupu-igor-i-spilkuvannya-u-kropyvnytskomu/

«Якщо не хочете грати, можна їсти печиво: як у Кропивницькому працюють психологічні клуби для дітей і дорослих», 13.09.2023: https://dostyp.com.ua/novini/yaksho-ne-hochete-grati-mozhna-yisti-pechivo-yak-u-kropivnickomu-nadayut-psihologichnu-dopomogu-pereselencyam/?fbclid=IwAR2kP1HLwcjMiN9dxa7BDDQBs0jOoFgCUeLn9z7Tv80sJSiCxFNfpfGOTzQ
